top

Moje zkušenosti s cizím jazykem

Když jsem se před více než 10 lety přestěhovala do české republiky, vůbec jsem nevěděla, co očekávat. Přijela jsem za přítelem a začala si opět budovat své místečko na zemi od úplné nuly.

o mePřihlásila jsem se na intenzivní 2-týdenní kurs českého jazyka abych zjistila, jak váš jazyk vypadá a funguje. Byla to naprostá katastrofa!!! z češtiny jsem byla absolutně vystresovaná. Nebyla jsem ani schopna říct správně "ahoj", aby mi někdo rozuměl. S postupem času, jak jsem jazyku naslouchala a snažila se jej pochopit, najednou se mi rozvázal jazyk a začala jsem mluvit více plynně. myslím, že to bylo hlavně díky tomu,  že jsem se přestala bát, že nikdo mé češtině nebude rozumět. Přestala jsem se bát dělat chyby. Už jsem nechtěla, abych stále někoho žádala o pomoc.o me 2

Čeština je pro mě stále složitá. naučit se ale jazyk a porozumět je mu je podle mě klíčem k integraci do společnosti a porozumění kultury, která není vaše.
Většina lidí ocení vaše úsilí .. a věřte mi, český jazyk a čeští lidé nejsou jednoduchý. I nyní někdy vídám na lidech výrazy neporozumění. "co tahle ženská chce?" Ale kousek po kousíčku, a nyní i s pomocí mých dětí, vše se mění k lepšímu..o me 3

 

 

Kontakt :

Marta Eugenio
Tel: 774 567 199
e-mail: marta@spanelska-konverzace.cz

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.